Wigilia w BOYDEN - 2011

       

W dniu 26.11.2011 r w Bojden (Dania) odbyło się spotkanie wigilijne traktorzystów z Klubu "Fergusona". Zaproszono około 80 osób z czego przybyło: trzech Norwegów, czterech Polaków i cała reszta to Duńczycy. Impreza w porównaniu z zeszłoroczną bardziej na luzie i bardziej na wesoło. Spotkanie miało na celu podtrzymanie tradycji wigilijnej. Data tak wczesnej Wigilii podyktowana jest brakiem czasu w terminie późniejszym. Każdy ma swoje sprawy świąteczne a teraz jest czas by w spokoju się spotkać i podyskutować nie tylko o zbliżających się Świętach. Atmosfera super. W skrócie: na zaproszenie Kaja , spaliśmy u Kima, opiekę nad nami objął Marek a handlowaliśmy z Gertem. Całością imprezy zajmowała się Luiza. Ze strony Norweskiej: Alf, Iwo i Hans. Ze strony polskiej niestety tylko Tomek Pawlak, Marek Lipski , Marek i Jacek Grzywacz. .

W trakcie trwania wszelakich rozmów zaproponowano nam przyjazd do Norwegii na przyszły rok na imprezkę pod roboczą nazwą "miting retro traktorów". Chyba przypadliśmy im do gustu. Wstępnie ustalono, że ktoś tam jednak pojedzie. Szczególnie, że jeden Hans posiada w swojej kolekcji 25 traktorów w tym 4 szt Forda Country. Ci, którzy wiedzą o czym mowa to na pewno się wybiorą. Wyjazd zaplanowano na czerwiec tuż po Bożym Ciele. Pierwszy kontakt z nowym krajem został zaklepany. W czasie spotkania wyświetlaliśmy film z Festiwalu w Wilkowicach co podkreślało charakter imprezy. .

Reprezentanci Klubu"Traktor i Maszyna" podczas spotkania przekazali prezenty klubowe w postaci: koszulki,zegarki, kalendarze,naklejki, czapeczki. Ponadto przekazaliśmy kalendarze portalu "RT" i drużynę piłkarską na Euro 2012 od Skansenu Łochowice. .

Bardzo dziękujemy za zaproszenie na wigilię i gościnę. .

Jacek Grzywacz .